Mielno-Unieście

Miasto Mielno wraz z włączonym w jego granice Unieściem stanowią znany nie tylko w Polsce kurort wczasowy z własnym mikroklimatem. Teren ekologicznie czysty. Klimat o silnych właściwościach leczniczych, szczególnie w okresie przed i posezonowym, kiedy w powietrzu jest duża ilość jodu i innych związków immunologicznie wzmacniających. Bałtyk jest jedynym w swoim rodzaju morzem. Jego wody, oraz nasycone parą wodną powietrze ma rzadko spotykane walory lecznicze. To aerozol i zawarte w nim sole, związki jodu, ozon i inne pierwiastki tak dobrze wpływają na organizm człowieka a szczególnie na drogi oddechowe i struny głosowe. Chłodna kąpiel w Bałtyku hartuje nasz organizm w naturalny sposób. Terapia morzem, czyli talasoterapia jest zalecana wszystkim, a szczególnie dzieciom.
 morze
Mielno – Unieście stanowi administracyjne i rozrywkowe centrum regionu. Oprócz szerokiej, czystej plaży z miałkim piaskiem, znajduje się tu również piękne jezioro Jamno. Nad jego wodami ma siedzibę klub morski „TRAMP” organizujący kursy żeglarskie i regaty o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Co roku organizowane są również zawody wędkarskie. Obok są wypożyczalnie sprzętu pływającego wykorzystywanego również do wędkowania.
 morze2
Mielno – Unieście jest miejscowością oferującą ogromną ilość atrakcji: dużo tu dyskotek, restauracji, barów i kawiarni. Odbywają się imprezy Mieleńskiego Lata Artystycznego: koncerty, zawody sportowe, zabawy dla dzieci. W muszli koncertowej odbywają się wieczory poetyckie i koncerty muzyki klasycznej. Dzieci korzystają z wesołego miasteczka lub mini motocrossu. Kino proponuje kilka seansów dziennie, w nowoczesnej hali sportowej można pograć w tenisa ziemnego, natomiast popływać, w jednym z pięciu krytych basenów, które znajdują się w Ośrodkach Mielna – Unieście. Na spacer należy wybrać się promenadą wzdłuż morza. Po prawej stronie – w Unieściu widać małą przystań rybacką, a przy dobrej pogodzie nawet ogromne wiatraki elektrowni wiatrowej obok Darłówka, po lewej – latarnię morską w Gąskach, z 1878 roku, udostępnioną do zwiedzania.